Олег Федоренко

Українець Олег Федорко встановив світовий рекорд у приміщенні серед ветеранів зі стрибків у висоту у віковій категорії М60.

На відкритому чемпіонаті Республіки Білорусь з легкої атлетики у приміщенні серед ветеранів Федорко переміг з результатом 1,76 м, тим самим поліпшивши своє ж досягнення минулого року.

«Я виступаю на подібних чемпіонатах з 2007 року. У молодості займався легкою атлетикою, десь до 22 років. Був рекордсменом Полтавської області. Потім перестав тренуватися. І ось у 2007-му кинув палити, почав вести здоровий спосіб життя. Захотілося пострибати у висоту. Прийшов на першість області серед молодих хлопців, настрибав 1,80 метрів і переміг, – наводить слова Федорка офіційний сайт Білоруської федерації легкої атлетики. – Потім дізнався про існування чемпіонатів Європи і світу серед ветеранів.

На чемпіонаті світу дебютував у 2007 році. Він проходив в Італії, і там я розділив перше-друге місця. Весь час ганявся за світовими рекордами. Були дуже серйозні тренування – більше, ніж у молоді роки. Виникли проблеми зі спиною, лікарі заборонили мені стрибати. У зв’язку з цим, востаннє виступав на чемпіонаті світу у 2012 році, у Фінляндії. Після цього був змушений залишити сектор.

П’ять років я нічого не робив, лиш сумував. Це було моїм стилем життя. А потім почав робити реабілітаційні вправи Валентина Дікуля, різні скручування і зрозумів, що сам можу відновити свій організм. Почав зміцнювати спину і прес. Потихеньку бігав кроси. І ось минулого року я спробував виступити на чемпіонаті України серед ветеранів. Все вдалося! У березні 2017-го поїхав на чемпіонат світу в Кореї, де стрибнув 1,74, побив світовий рекорд, який тримався 14 років. З тих пір став посилено тренуватися, вже виходячи зі знань, що необхідно для відновлення організму.

Місяць тому, в Києві, поліпшив своє світове досягнення ще на один сантиметр – 1,75. Дуже задоволений тим, що зараз стрибнув ще на сантиметр вище!

Оригінал http://uaf.org.ua

Спорт для мене – це все! Це тонус мені, моїм дітям, онукам, 93-річній мамі, всім моїм друзям. Це колосальний стимул! Наші засоби масової інформації не сильно висвітлюють ветеранський рух, але мої друзі, які молодші за мене і займалися іншими видами спорту, дивлячись на мої результати і досягнення, починають по-іншому жити, знову йдуть в зал, тренуються! Нещодавно прийшов забирати онуків з гімназії, коли до мене підходить хлопець і запитує: «Ви Олег Петрович?» «Так», – кажу. Він розповів мені, що професійно займався боксом, потім перестав. Уже як сім років. Але, коли побачив, що я зробив, пішов тренуватися. Я радий, що мої виступи комусь приносять користь, надихають, дають стимул. Тому спорт – це все! Це здоров’я, яке не можна купити, подарувати, виграти. Наше щастя – в наших руках.

Участь у змаганнях брали й інші українці. Віктор Шеремет переміг зі спортивної ходьби на 3000 метрів у віковій категорії М65 (17.04,32 хв). Іван Пушкін став єдиним учасником на цій дистанції у віковій категорії М80. Його переможний час – 20.58,37 хв.

Микола Зарицький був першим з бігу на 60 метрів у категорії М60 (8,89 с) і, ставши єдиним учасником у змаганнях зі стрибків у довжину серед атлетів свого віку, показав у секторі 3,47 м.

У змаганнях з бігу на 60 метрів серед жінок у віковій категорії 50+ єдиною учасницею була Валентина Крепкіна. Її переможний час – 9,13 с. Крепкіна також була найкращою зі стрибків у довжину (4,48 м).

Катерина Шведова перемогла з бігу на 60 метрів у категорії 70+ (11,90 с) і стала єдиною, хто у цій категорії змагався зі штовхання ядра (7,64 м). У секторі для стрибків у висоту вона стала другою (0,95 м).

Світлана Сорочук перемогла зі штовхання ядра у віковій категорії 50+ (13,37 м).

Дистанцію 400 метрів у віковій категорії М55 найшвидше подолав Василь Лашкул (1.10,27 хв), а на 800-метрівці він був другим (2.30,80 хв).

Олександр Волкотруб (М65) переміг зі стрибків у довжину (3,54 м) і фінішував третім з бігу на 60 метрів (9,38 с) і на 200 метрів (33,33 с).

Віктор Данилевич (М55) посів другі місця з бігу на 200 м (31,91 с) і стрибків у довжину (4,09 м).

Всі результати виступів українців й інших учасників ви знайдете у протоколах чемпіонаті Республіки Білорусь серед ветеранів.
Фото (с)БФЛА