29 серпня 13:00 – Від’їзд збірної команди ветеранів легкої атлетики України на Чемпіонат Світу з легкої атлетики серед ветеранів

Організатори: ГО «Юкрейн Мастерс Атлетікс»; Комісія ветеранів Федерації легкої атлетики України.

Учасники: Валентина Крепкіна – голова Комісії ветеранів Федерації легкої атлетики України, президент «Юкрейн Мастерс Атлетікс», керівник делегації на Чемпіонат Світу-2018, багаторазова чемпіонка cвіту та Європи серед спортсменів категорії “Мастерс”; Іван Пушкін – член команди, багаторазовий чемпіон та призер Чемпіонату Світу та Європи зі спортивної ходьби; Тарас Добрівський – член команди; Олександр Сирмолотов – член команди, багаторазовий чемпіон України з бігу на 400 м та 400 м з бар’єрами; Ірина Зозуля – член команди, багаторазова чемпіонка та призерка чемпіонатів світу та Європи з різних видів метань; Олександр Лисенко –  діючий чемпіон cвіту та багаторазовий призер Чемпіонату світу та Європи з бігу на середні дистанції категорії “Мастерс”.

Коротко. Змагання ХХІІІ Чемпіонату Світу з легкої атлетики серед спортсменів категорії «Мастерс» будуть проходити у м.Малага (Іспанія) 4-16 вересня 2018 року .

До складу команди України  на ХХІІІ Чемпіонат Світу з легкої атлетики серед спортсменів категорії «Мастерс» (35 років +) увійшли 34  спортсмени  (15 жінок та 19 чоловіків)  –  представники 13 областей: м. Києва – 10, Дніпропетровської обл. – 4, Херсонської обл. – 3, Харківська обл. – 2, Київської обл. – 3,   Луганської – 1, Запорізької обл.- 2, Сумської обл. – 2, Донецької обл. – 2, Вінницької обл. – 1, Хмельницької обл. – 1, Львівської обл. – 1, АР Крим – 1.

У складі команди України 7 дебютантів, які перший раз представлятимуть країну на Чемпіонаті Світу.

20 учасників команди – досвідчені, титуловані спортсмени,багаторазові чемпіони та призери Чемпіонатів Світу ,Європи та Всесвітніх і Європейських Ігор Майстрів, три  з них –  діючі рекордсмени світу.

Найстарші учасники команди України :

– серед жінок  – Люся Алексєєва, 81 рік,  м.Маріуполь.

– серед чоловіків – Іван Пушкін , 88 років, м.Київ.

Українці братимуть участь у 28 видах програми змагань у вікових категоріях  з 35 років+ до 85 років +.

Довідково. Перший Чемпіонат Світу серед спортсменів категорії «Мастерс»  відбувся 1975 році у Торонто (Канада).

Найбільша кількість зареєстрованих на Чемпіонатах Світу спортсменів було на ХVІІ чемпіонаті у 2007  році у м.Річчоне (Італія) – 8946 учасників. Рекорд по представництву країн досі належав  чемпіонату  2015  року у м. Ліон (Франція) – 98 країн. На Чемпіонат Світу  2018 року  у м. Малага заявлено представників зі 100 країн Світу.

Українські спортсмени вперше взяли участь у ЧС у 1995 році у  м.Буфало (США) у складі команди Радянського Союзу. А у  2001 року на ХІV ЧС у м.Брісбен (Австралія) вже виступала окремою командою. З цього часу команда України брала участь у всіх ЧС.

Підсумкові матеріали:

Українські легкоатлети виступлять на чемпіонаті світу серед ветеранів в Іспанії

З 4 по 16 вересня в іспанському місті Малага пройде 23-й чемпіонат світу з легкої атлетики серед ветеранів (спортсменів категорії «мастерс» – вік 35 років і старші).

Усього у змаганнях візьмуть участь представники 100 держав, зокрема й нашої країни, поінформувала на прес-конференції в Укрінформі голова комісії ветеранів Федерації легкої атлетики України, керівник делегації на ЧС-2018 Валентина Крепкіна, повідомляє кореспондент агентства.

«Цей чемпіонат обіцяє побити всі рекорди. У ньому візьмуть участь 100 країн. Такого величезного представництва не було ніколи. Виступлять 8187 спортсменів. Господарі змагань – іспанці-  виставили, скажімо, аж 1789 атлетів, британці – 703, німці – 612, американці – 445… За нашу команду виступатимуть 34 легкоатлети (15 жінок та 19 чоловіків) з 13-ти областей України»,- сказала Крепкіна.

Вона також повідомила, що кістяк української збірної складають два десятки учасників, які вже неодноразово успішно виступали на чемпіонатах світу, Європи, Всесвітніх і Європейських іграх майстрів, деякі з них є діючими рекордсменами світу. Крім того, в команді є й 7 майстрів-дебютантів. Найстаршими серед українських учасників є 81-річна Люся Алексеєва з Маріуполя та 88-річний киянин Іван Пушкін.

Під час прес-конференції він підкреслив, що рух, здоровий спосіб життя є запорукою довголіття людини.

“Я розпочав ветеранські виступи 2011 року. З 2013-го представляв Україну на багатьох престижних турнірах. Їздив на чемпіонати світу, Європи, Всесвітні ігри вже понад двадцять разів. Скажу з упевненістю: біг – це рух, а рух є запорукою здоров’я, доброго самопочуття і довголіття”, – сказав атлет-ветеран, який у Малазі виступить у змаганнях зі спортивної ходьби.

Усього ж українці на ЧС в Іспанії візьмуть участь у 28-ми видах програми.

Дебютний легкоатлетичний чемпіонат світу серед спортсменів категорії “мастерс”  пройшов 1975 року у Торонто (Канада). 2001 року на 14-у ЧС в австралійському Брісбені збірна України вперше виступила окремою командою і з того часу не пропускала жодного спортивного форуму.

Відео з прес-конференції: